<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Motorkár, ktorý brázdil ulice mesta s tromi promile a bez vodičáku, spoznal svoj trest

21. septembra 2021 | | |  | 
Foto ilustračné.

DOBŠINÁ – Približne v polovici augusta sme vás informovali o motorkárovi, ktorý sa po Dobšinej premával opitý. Skončil v rukách polície. Nielenže šoféroval s tromi promile, nemal ani vodičák. Muž už spoznal svoj trest.

Ako sme informovali 19. augusta, mladý motorkár na seba najskôr upozornil spáchaním priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky na ulici Novej v Dobšinej, kde ho policajti zastavili a skontrolovali. 20-ročný muž viedol motocykel zn. Daelim, na ktorom nebolo evidenčné číslo, uviedli vtedy policajti.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej vyplýva zo zverejneného rozsudku, o 20:25 mu v dychu namerali 1,51 mg/l, čo je v prepočte 3,15 promile. „Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Rožňave muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla polícia.

Za tento prečin bol mladík aj odsúdený, a to na trest odňatia slobody v trvaní štyroch mesiacov – sudca mu trest podmienečne odložil na 24 mesiacov. „(...) Súd obvinenému ukladá aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá všetkých druhov na dobu 48 mesiacov,“ uvádza sa ďalej v rozsudku.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross