<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dvaja vodiči šoférovali bez dokladov, jeden sa odmietol podrobiť dychovej skúške

Foto: ilustračné

RIMAVSKÁ SOBOTA - Za posledný mesiac sadlo za volant niekoľko vodičov, ktorí tam nemali čo hľadať. Niektorí šoférovali aj s alkohol v krvi a svojím nezodpovedným konaním mohli ohroziť nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Opäť sme sa pozreli na niekoľko zverejnených rozsudkov, ktoré dokazujú, že nezodpovedných vodičov na cestách je stále dosť.

Napríklad 9. septembra o 15:47 zastavila policajná hliadka muža v okrese Rimavská Sobota. Dychovej skúške sa podrobil trikrát v rozmedzí viac ako jednej hodiny. Najskôr mu namerali 1,19 promile alkoholu v krvi, o 20 minút neskôr 1,42 promile. Tretia dychová skúška ukázala presne jedno promile alkoholu v krvi.

Článok pokračuje pod reklamou


Sudca udelil mužovi trest odňatia slobody na osem mesiacov, ktorý mu podmienečne odložil na dvanásť mesiacov. Za volant si nemôže sadnúť nasledujúcich 24 mesiacov.

Ďalším previnilcom na cestách bol muž, ktorý šoféroval v obci Uzovská Panica. Zastavila ho policajná hliadka 22. septembra približne o 17:25. Tá pri kontrole zistila, že muž má udelený zákaz viesť motorové vozidlo od 12. marca 2021 na dva roky.

Vodič sa tak dopustil prečinu marenia výkonu iného úradníka a sudca mu uložil trest odňatia slobody na osem mesiacov, ktorý mu podmienečne odložil na osemnásť mesiacov. Muž si za volant tiež nemôže sadnúť ďalších 36 mesiacov.

Článok pokračuje pod reklamou


Ďalšieho vodiča, ktorý mal zakázané viesť motorové vozidlo, zastavila polícia na ceste I/16 medzi Figou a Barcou 25. septembra. Zákaz mu mal skončiť 15. októbra.

Rovnako ako v predošlom prípade, aj tento muž sa dopustil marenia výkonu iného úradníka. Sudca mu udelil trest odňatia slobody na päť mesiacov, ktorý mu podmienečne odložil na dvanásť mesiacov. Zákaz viesť motorové vozidlo sa mu predĺžil na ďalších osemnásť mesiacov.

Posledným príkladom nezodpovedného vodiča je muž, ktorého zastavila policajná hliadka 4. októbra o 13:40. Vodič bol vyzvaný podrobiť sa dychovej skúške, ktorú však odmietol. Nechcel vykonať ani lekárske vyšetrenie s odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu s cieľom zistiť, či nie je pod vplyvom návykovej látky.

Muž bol za tento prečin odsúdený na trest odňatia slobody v dĺžke troch mesiacov, ktorý mu sudca podmienečne odložil na dvanásť mesiacov. Nasledujúcich 24 mesiacov má muž zákaz viesť motorové vozidlo.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross