<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do policajného zboru sa hlási viac žien, v uliciach už môžete stretnúť aj hliadku tvorenú dvomi policajtkami

Policajnú hliadku v zložení dvoch žien sme napríklad videli v centre Rimavskej Soboty.

RIMAVSKÁ SOBOTA – V policajnom zbore je čoraz viac žien. Kedysi sme policajtky stretávali skôr sporadicky a policajnú hliadku tvorili zväčša dvaja muži. Dnes nás bežne na cestách kontrolujú a po meste hliadkujú zmiešané policajné dvojice. Párkrát sme však už natrafili aj na policajnú hliadku, ktorú tvorili dve ženy.

Zaujímalo nás najmä to, či sme mali na takéto hliadky len šťastie, alebo sú do služby zaraďované bežne. „V súčasnosti je v policajnom zbore viac žien, ako tomu bolo v minulosti, avšak hliadka v zložení dvoch žien je stále iba sporadická, a to v prípade, ak nie je možné určiť zmiešanú hliadku, napr. počas čerpania dovoleniek,“ vysvetlila Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej povedala, ženy, príslušníčky policajného zboru, plnia tie isté úlohy ako muži. „V prípade, ak je hliadka vyslaná na služobný zákrok a na mieste vyhodnotí situáciu tak, že je predpoklad, že služobný zákrok nebude úspešne vykonaný, vyrozumie o tom operačné stredisko a prostredníctvom neho požiada o posily – bez ohľadu na to, či je v hliadke žena alebo nie. K takejto situácii však v rámci OR PZ Rimavská Sobota zatiaľ nedošlo,“ odpovedala Faltániová na otázku, či by aj hliadka v zložení dvoch žien bola poslaná na riskantnejší či nebezpečnejší zákrok.

Ako ďalej vysvetlila hovorkyňa, do služobného pomeru k policajnému zboru je prijatý uchádzač, ktorý splní podmienky v zmysle zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenskej republiky a Železničnej polície, a to bez ohľadu na pohlavie.

Zdá sa, že práca policajtky je pre ženy čoraz atraktívnejšia a v uliciach miest ich budeme stretávať ešte častejšie.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross