<
No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rodinný dom zachvátili plamene, dôchodkyni pomohol vyslobodiť sa z neho sused

15. decembra 2021 | |  | 

HODEJOV – Hasiči mali vo včerajších (14. 12.) večerných hodinách opäť plné ruky práce. V Hodejove rodinný dom, ktorý obýva sedem ľudí, pohltili plamene. V čase požiaru bola doma iba 82-ročná dôchodkyňa. Vyslobodiť sa z horiaceho domu jej pomohol sused. Ak by tak neurobil, pravdepodobne by sa zadusila. O tejto udalosti informoval regionálny štáb TV JOJ.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako televízia uviedla v reportáži, majiteľ domu Hasičskému záchrannému zboru (HaZZ) oznámil, že sa v dome nachádzala tlaková nádoba, hrozil teda aj výbuch. Členovia HaZZ ju napokon schladili a vyniesli von. Pred požiarom zachránili vedľa stojaci dom a rovnako aj prednú časť nehnuteľnosti, ktorú dôchodkyňa obývala. V dome sa kúrilo drevom a iba nedávno bola zrenovovaná jeho strecha. Škoda na dome bola zatiaľ vyčíslená približne na 15-tisíc eur.

Pri požiari zasahovali profesionálni hasiči z Rimavskej Soboty a Fiľakova. Na pomoc im prišli aj dobrovoľní hasiči z Jesenského.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej informovala TV JOJ, medzi ľuďmi kolovali informácie, že by dom mohol niekto úmyselne podpáliť. Za podozrivého označovali 20-ročného syna majiteľa domu Ondreja. Ten si ako prvý všimol dym a keď sa vrátil z policajnej stanice, na požiar upozornil aj susedov. „Lebo stále syn môj vravel, že ma upáli. On je taký. Droguje, pije a potom nevie, čo robí," povedal majiteľ domu pre TV JOJ.

Príčiny vzniku požiaru stále vyšetrujú hasiči. Tí zatiaľ cudzie zavinenie predbežne vylúčili.

Viac sa dozviete z reportáže TV JOJ

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross